scorecardresearch

KUŞADASI’NDA 3 GÜN SÜREN HUZUR OPERASYONLARI SONA ERDİ

6 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
- KUŞADASI’NDA 3 GÜNDE ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN ARANAN 19 KİŞİ YAKALANDI
- KUŞADASI EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 3 GÜN BOYUNCA 300 POLİS İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN HUZUR OPERASYONLARI BAŞARIYLA TAMAMLADI
Kuşadası Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Kuşadası genelinde üç süreyle gerçekleştirilen huzur operasyonları başarıyla tamamlandı. Hem turizm sezonu hem de yaklaşan Ramazan Bayramı’na Kuşadası’nın huzur içerisinde girmesi amacıyla 300 polis ile 3 gün boyunca gerçekleştirilen denetimlerde ilçe giriş ve çıkışları, ana arterler başta olmak üzere belirlenen noktalarda şüpheli kişi ve otomobiller, eğlence merkezlerinde bulunanlara yönelik uygulamalar yapıldı.
Polisin denetimleri sonucu 3 gün boyunca toplam 316 işyeri ve 2624 araç kontrol edilerek, eksikleri bulunan araçlar ile 6 işyerine işlem yapıldı. Ayrıca, 10 bin 321 kişi kimlik sorgulamasından geçirilirken, çeşitli suçlardan aranan 19 kişi yakalandı ve üç adet ruhsatsız silah ve bu silaha ait fişekler yakalandı. Huzur operasyonu kapsamında ayrıca boş ve kullanılmaz 17 ayrı metruk binayı da denetleyen polis ekipleri, bu binalarda üzerlerinde çok sayıda uyuşturucu madde bulunan 10 kişiyi 2 kesici aletle birlikte gözaltına aldı ve işlem yaptı.

3 gün boyunca huzur operasyonlarının başında bulunan ve tüm uygulamaları yönetin Kuşadası Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu, Kuşadalılar ile tatilcilerin hem turizm sezonunu hem de bayram tatilini huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için 3 gün süren başarılı bir huzur operasyonu yaptıklarını söyledi.
Etiketler