scorecardresearch

KUŞADASI YİNE GÖLE DÖNDÜ

20 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
- KUŞADASI YİNE GÖLE DÖNDÜ
- KUŞADASI’NDA AKŞAM SAATLERİNDEN İTİBAREN BAŞLAYAN VE GECE GEÇ SAATLERDE ŞİDDETİNİ ARTTIRAN SAĞANAK YAĞMUR NEDENİYLE YOLLAR GÖLE DÖNDÜ
Kuşadası’nda akşam saatlerinde başlayan ve aralıklı olarak devam eden sağanak yağmur, günlük yaşamı olumsuz etkilerken, birçok cadde ve sokak ile çevre yolu göle döndü. Gece geç saatlerde şiddetini arttıran sağanak yağmur sonucu özellikle Türkmen, Ege, Camikebir, İkiçeşmelik ve Cumhuriyet Mahallesi’nde bir çok işyeri ve evi su bastı, yollar göle döndü.
Yağmur sonucu Kuşadası-Selçuk-Söke çevre yolunun yeni yapılan köprülük kavşakların bulunduğu bölümler ile özellikle otogara yakın bölgelerde yolu tamamen su kaplarken, çok sayıda araç yolda kaldı. Türkmen, Ege, Camikebir, İkiçeşmelik ve Cumhuriyet Mahallesi’nde daha çok etkisini gösteren sağanak yağmur sonucu, bu mahallelerde bir çok işyeri ve evi su basarken, vatandaşlar zor anlar yaşadı. Şehit Kaya Aldoğan Lisesi bahçesi ile otopark olarak kullanılan eski şehir stadyumunu tamamen su kaplarken, rögarlar taştı, temizlik işleri tarafından zamanında alınmayan çöpler yağmurla birlikte caddeleri boydan boya kapladı. Yolların göle dönmesinin ardından ilgili belediyeler ve karayollarının hiç müdahalede de bulunmaması ve yolda kalan araçların vatandaşların kendi imkanlarıyla kurtarmaya çalışması büyük tepki çekti.
Etiketler