scorecardresearch

KUŞADASI KÖRFEZİ’NDE GÖÇMEN TEKNESİ BATTI, 1 ÖLÜ, 3 YARALI

6 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Kuşadası Körfezi’nde yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmaya çalışan göçmenlerin bulunduğu bir tekne battı. Kazada, 45 yaşlarında bir göçmen hayatını kaybederken, 3 göçmen de yaralı olarak AKUT ekipleri tarafından kurtarıldı. Bu arada, Sahil Güvenlik ekipleri ise batmak üzere olan bir botta bulunan 52 kaçak göçmeni kurtardı.

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası Körfezi’nden yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Sisam adasına kaçmaya çalışan 4 kaçak göçmenin bindiği tekne Ahmetbeyli açıklarında battı. Gönüllü olarak kurtarma çalışmasına katılan AKUT Kuşadası ekibi, batan teknedeki 4 kişiden 3’ünü kurtardı. Yapılan aramaların ardından teknedeki 45 yaşındaki bir göçmenin cesedine ulaşıldı.Kaçak göçmenin cesedi, bulunduğu kayalıktan alınarak, Özoede Jandarma Karakolu ekiplerine teslim edildi.

Bu arada, Kuşadası Körfezi’nde gerçekleştirilen bir başka kaçak göçmen operasyonunda ise Kuşadası Sahil Güvenlik ekipleri, yasa dışı yollardan bindikleri botla yurt dışına kaçmaya çalışan 9 çocuk, 7 kadın ve 36 erkekten oluşan kaçak göçmenleri botları batmak üzereyken Pamucak açıklarında kurtardı. 47’si Suriye, 5’i Somali uyruklu 52 kaçak göçmen, ifadelerinin alınmasının ardan göçmen idaresine teslim edildi.
Etiketler