scorecardresearch

GÖL ADASI GURURLA SUNAR

14 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
- YAZIKLAR OLSUN !
- GÖL ADASI GURURLA SUNAR
- 10 DAKİKA SÜREN YAĞMUR KUŞADASI’NDA GÜNLÜK YAŞAMI FELÇ ETTİ
- GÜNLER ÖNCESİNDEN METEOROLOJİNİN UYARMASINA RAĞMEN İLGİLİ BELEDİYELER ÖNLEM ALMAYINCA KUŞADASI CADDELERİ VE ÇEVRE YOLU GÖLE DÖNDÜ, ARAÇLAR VE ARAÇTAKİLER MAHSUR KALDI
- SÖKE- KUŞADASI KARAYOLU’NUN OTOGAR BÖLÜMÜ GÖLE DÖNÜNCE YOL 3 SAAT SÜREYLE TRAFİĞE KAPANDI
Kuşadası’nda 10 dakika süren sağanak yağmur günlük yaşamı felç etti. Sadece 10 dakika süren yağmur sonucu, çevre yolu ile şehir merkezindeki ana arterler göle döndü, Söke- Kuşadası karayolu 3 saat süreyle trafiğe kapandı. Bir çok ev ve işyerini su bastı, araçlar sulara gömüldü, sürücüleri ve araçların içerisinde bulunanlar mahsur kaldı.
Kuşadası’nda günler öncesinden meteoroloji müdürlüğü tarafından uyarısı yapılan şiddetli sağanak yağmur 10 dakikada Kuşadası’nı felç etti. Yağmur nedeniyle çevre yolunun otogar kavşağı ile ticaret odası bölümü ile şehir merkezindeki ana arterlerden İnönü Bulvarı, belediye önü ve Adalızade Mezarlığı kavşağı göle döndü. Yolların göle dönmesiyle birlikte 10 araç suya gömüldü, şoför ve araçlarda bulunanlar mahsur kaldı. Belediye yetkililerin gerekli önlemi almaması nedeniyle araçlarda kalanlar kendi imkanlarıyla ve çevredekilerin yardımıyla kurtulurken, sürüklenen ve suya gömülen araçtakiler büyük şok yaşadı. Söke-Kuşadası-İzmir karayolunun Kuşadası otogarı ile Kuşadası Ticaret Odası arasında bölümünün suyla kaplanması üzerine yol 3 saat süreyle trafiğe kapandı. İş makinelerinin çalışmasının ardından yol tekrar açıldı. Vatandaşlar, günler öncesinden meteorolojinin uyarmasına rağmen belediyelerin gerekli önlemleri almamasına sert tepki gösterdi.
Etiketler